حکومت ترکیه دیکتاتوری است

[ad_1]

 

قلیچدار اوغلو:

حکومت ترکیه دیکتاتوری است

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ سرطان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲

حکومت ترکیه دیکتاتوری است

رهبر حزب منتقد دولت ترکیه در آخرین روز از راهپیمایی هواداران این حزب در ترکیه، حکومت این کشور را دیکتاتوری خوانده و خواستار استقلال قوه قضائیه از دستورات اردوغان شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در مرحله نهایی از اعتراضات ضد دولتی حزب منتقد دولت ترکیه، «کمال قلیچدار اوغلو» با سخرانی در جمع راهپیمایی کنندگان، بار دیگر دلیل به راه افتادن چنین راهپیمایی را نبود عدالت در ترکیه دانست.

بر اساس این گزارش، قلیچدار اوغلو که معتقد است نبود عدالت و آزادی در ترکیه منجر به زندانی شدن روزنامه نگاران، کارمندان دولت و از دست دادن شغل این دسته از افراد جامعه شده، دوران فعلی تاریخ ترکیه را دوران دیکتاتوری خواند.

وی همچنین بار دیگر از آنچه وی عدم استقلال قوه قضائیه در ترکیه خواند انتقاد کرده و حمایت از عدالت و حقوق مردم را وظیفه اصلی کارکنان این قوه دانست.

به نقل از مهر، قلیچدار اوغلو همچنین از دادگاه قانون اساسی خواست تا قوی بوده و به سادگی تحت فرمان دستورات صادر شده از سوی رئیس جمهور ترکیه قرار نگیرند.

بر اساس گزارش های رسیده، ده ها هزار نفر از منتقدین دولت اردوغان و طرفداران حزب جمهوری خلق ترکیه به عنوان حزب اصلی مخالف دولت در این کشور در آخرین روز از راهپیمایی اعتراض آمیز مذکور شرکت کرده اند.

کد مطلب: 146117

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *