هرویین افغانستان وارد بازار امریکا می شود/ امریکا آماده همکاری در مبارزه علیه مواد مخدر است

[ad_1]

 

دیدار معاون وزارت خارجه امریکا رییس اجراییه در کابل؛

هرویین افغانستان وارد بازار امریکا می شود/ امریکا آماده همکاری در مبارزه علیه مواد مخدر است

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ سرطان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷

هرویین افغانستان وارد بازار امریکا می شود/ امریکا آماده همکاری در مبارزه علیه مواد مخدر است

همزمان با روز جهانی مبارزه علیه مواد مخدر و هفته بسیج ملی برای مبارزه علیه این پدیده، سفر ولیام برونفیلد، معاون وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در امور مبارزه علیه مواد مخدر و اجرای قانون به افغانستان سفر کرده است. او امروز با داکتر عبدالله، رییس اجراییه حکومت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک بیانیه کاخ سپیدار آمده است که در این دیدار، برونفیلد، معاون وزارت امورخارجه امریکا با تاکید بر این‌که دولت دونالد ترامپ در مبارزه با موادمخدر جدی و قاطع عمل می‌کند و آماده است منابع بیش‌تری را در این زمینه سرمایه‌گذاری کند، گفت: “آمار نشان می‌دهد که هیرویین افغانستان وارد بازار ایالات متحده امریکا مى گردد؛ بناء امريكا آماده است برای ریشه‌کن ساختن این پدیده شوم با حکومت افغانستان همکاری نماید”.

وی محورهاى عمده استراتژی جدید ایالات متحده در مبارزه با مواد مخدر در افغانستان را توضیح داد و تأکید نمود که این کشور آماده است استفاده از نیرو در از بین بردن کشتزارهای موادمخدر را مورد بررسی قرار دهد و در عرصه کاهش تقاضای مواد مخدر و مبارزه با پول‌شویی، افغانستان را یاری رساند.

معاون وزارت امورخارجه ایالات متحده امریکا در عین حال از تلاش‌ها و اقدامات عملی حکومت افغانستان در مبارزه با مواد مخدر ابراز رضایت نمود و برگسترش این مبارزه در همکاری با جامعه جهانی و این کشور تأکید کرد.

برونفیلد با تأکید بر این‌که ایالات متحده امریکا نمی‌خواهد موادمخدر افغانستان به یکی از موضوعات داخلی در سیاست امریکا مبدل گردد، گفت که کشورش آماده است این موضوع را شامل توافقنامه‌های جدید میان دو کشور برای عملی‌ساختن پیمان استراتژیک و توافقنامه امنیتی سازد.

در این دیدا، داکتر عبدالله با تشکر از توجه ایالات متحده به قضیه مبارزه با موادمخدر در افغانستان، تاکید کرد که مشکل مواد مخدر و اعتیاد یکی از چالش‌های عمده افغانستان به حساب می‌رود و حکومت آماده است در این زمینه در پرتو استراتژی جدید مبارزه با موادمخدر امریکا به صورت همه جانبه با این کشور همکاری نماید.

رییس اجراییه افزود، حکومت وحدت ملی اراده قوی برای مبارزه با مواد مخدر دارد و ریاست اجراييه یکی از کمیته‌های شورای وزیران در اين عرصه را رهبری می‌کند.

وی در اخير تأكيد نمود كه نابودسازی این پدیده شوم نياز به همکاری‌ همه جانبه میان حکومت افغانستان٬‌ ایالات متحده٬‌ نهادهای بین‌المللی و کشورهای منطقه دارد.

افغانستان در حالی روز جهانی مبارزه علیه مواد مخدر و هفته بسیج ملی علیه این پدیده را برگزار می کند که بر اساس آخرین آمارهای سازمان ملل، کشت مواد مخدر در بسیاری از مناطق و به صورت عمومی در کشور، ۴۰ درصد افزایش یافته است.

کد مطلب: 146121

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *