کشورهای کمک کننده از کمک مالی شان در انتخابات نظارت نمایند

[ad_1]

 

رئیس جمهورغنی:

کشورهای کمک کننده از کمک مالی شان در انتخابات نظارت نمایند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ سرطان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱

کشورهای کمک کننده از کمک مالی شان در انتخابات نظارت نمایند

محمد اشرف غنی در نشستی با مسوولین کمیسیون مستقل انتخابات و نمایندگان کشورهای کمک‌کننده در کابل از نمایندگان کشورهای کمک‌کننده خواست تا از پروسه کمک‌های‌‌شان در انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها در افغانستان نظارت همه‌جانبه نمایند.

به گزارش خبرگزاری آوا، رئیس‌جمهور غنی در این نشست ضمن تشکر از همکاران بین‌المللی گفت که مشوره‌ها با نهادها و اقشار مختلف مردم باید صورت‌گیرد و مردم در جریان اقدامات و اجراآت کمیسیون مستقل انتخابات باشند.

آقای غنی بر روند مشوره‌های دوام‌دار و مسلکی در این زمینه تأکید نمود.
وی تاکید کرد که کمک‌های جامعه جهانی برای برگزاری انتخابات به‌گونۀ شفاف آن به‌مصرف برسد و این کمک‌ها از پروسه‌های قبول شدۀ تدارکاتی نیز عبور می‌کند.

رئیس جمهور در مورد استخدام کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات گفت که باید تقرری‌ها با شفافیت و به گونۀ واضح انجام شود.

همچنین در این نشست “نجیب‌الله احمدزی” رئیس کمیسیون مستقل انتخابات کشور، در مورد اقدامات آن‌کمیسیون برای برگزاری انتخابات به‌جلسه معلومات ارائه کرده گفت که در انتخابات پیش‌رو از تکنالوژی روز استفاده می‌شود.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که قبل از اعلام تقویم انتخابات با اقشار مختلف مردم، نهادها و سیاسیون مشوره و سپس تاریخ برگزاری انتخابات را اعلام نموده است.

کمیسیون مستقل انتخابات تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی را در کشور ۱۶ سرطان ۱۳۹۷ اعلام کرده است.

آقای احمدزی با اشاره به‌اینکه به هیچ‌کشور اجازه دخالت را در انتخابات نخواهد داد، افزود: تلاش می‌شود انتخابات با شفافیت برگزار شود و برای همۀ مردم قابل قبول باشد.

همچنین رئیس‌جمهور کشور گفت که هدف اصلی ما برگزاری انتخابات شفاف می‌باشد و کمیسیون مستقل انتخابات در رابطه به تقویم انتخاباتی، دارای صلاحیت و تصمیم‌گیری مستقل می باشد.

وی افزود که مشکلات و موانع برای برگزاری انتخابات بررسی می‌گردد تا در هماهنگی با شرکای بین‌المللی، اقدامات عملی و همه جانبه روی‌دست گرفته‌شود.

دراین جلسه، برخی نمایندگان کشورهای کمک‌کننده در صحبت‌های‌شان، از اعلام تقویم برگزاری انتخابات استقبال کردند و برهمکاری‌های‌شان دراین راستا اطمینان دادند. آن‌ها بر برگزاری انتخابات شفاف و به موقع نیز تأکید کردند.

از سوی هم داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور، تصمیم برای برگزاری انتخابات را جدی‌دانسته افزود که ما مطابق به‌تقویم انتخابات به‌پیش می‌رویم و انتظار داریم که همکاران بین‌المللی ما، تعهدات شان را گسترش دهند.

کد مطلب: 146463

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *